Kontakt Forums Rehabilitacja skierowanie "na rehabilitację" w ramach NFZ i co ono oznacza

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #991
  edytor
  Keymaster

  Skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej oznacza skierowanie do lekarza rehabilitacji lub innego lekarza specjalisty, którzy pracują w poradni rehabilitacyjnej. Skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej  jest ważne 1  rok od daty wystawienia z zastrzeżeniem, że leczenie dotyczy tej samej jednostki chorobowej. Takowe skierowanie nie jest jednoznaczne ze skierowaniem na zabiegi fizjoterapeutyczne oraz skierowaniem na oddział rehabilitacji dziennej.

  Skierowanie na zabiegi  fizjoterapeutyczne to skierowanie  zawierające informację o zleconych zabiegach- fizykoterapii i/ lub kinezyterapii i/lub masażu.  Takie skierowanie jest ważne 30 dni od daty wystawienia. Przy czym ważność skierowani  oznacza konieczność zarejestrowania tego skierowania u świadczeniodawcy (uzyskania wpisu do kolejki osób oczekujących na wykonanie zabiegów w jakiejś placówce) a nie uzyskania wykonania zabiegów.

  Skierowanie na Oddział Dzienny Rehabilitacji oznacza skierowanie do lekarza rehabilitacji,  który zleci zabiegi w ramach tego oddziału.

   

   

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.