Proponujemy Państwu zabiegi rehabilitacyjne, indywidualnie zaplanowane i prowadzone, w zakresie: 

  • terapii i profilaktyki wad postawy oraz skolioz;
  • terapii i profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa;
  • rehabilitacji ortopedycznej;
  • rehabilitcji neurologicznej
  • rehabilitacji w geriatrii;
  • rehabilitacji onkologicznej;
  • rehabilitacji w warunkach domowych (w domu Pacjenta)

z wykorzystaniem metod oraz środków fizjoterapeutycznych:

FITS

Kompleksowa diagnostyka i terapia wad postawy i skolioz  wg koncepcji FITS obejmuje przygotowanie struktur mięśniowo-powięziowych ograniczających ruch korekcyjny (zastosowanie różnych technik terapii tkanek miękkich) oraz budowanie nowych korekcyjnych wzorców postawy w pozycjach funkcjonalnych i ich stabilizowanie.

PNF

Proprioceptywne Neuromuscular Ułatwienia; metoda polegająca na wykorzystywaniu zdrowych i silnych rejonów ciała w celu stymulacji i wzmocnienia części osłabionych. Opiera się odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych i przywróceniu optymalnej funkcji.

Metada Mc Kenziego

Metoda mechanicznego diagnozowania i terapii kręgosłupa. Stosowana głownie w bólach kręgosłupa, dyskopatiach, rwie kulszowej i barkowej. Obecnie wykorzystywana także w terapii kończyn.

Ortopedyczna terapia manualna Kaltenborna i Evjentha

Ortopedyczna metoda zajmująca się dysfunkcjami w układzie kostnym oraz mięśniowym, bazująca na zmniejszeniu bólu, przywracaniu właściwej ruchomości w stawach i technikach pracy na tkankach miękkich .

Masaż leczniczy

Środek fizjoterapeutyczny wykorzystujący dotyk w celu wywołania rozluźniania mięśni oraz łagodzenia napięcia psychofizycznego. Stosowany także jako przygotowanie do pracy funkcjonalnej i terapii manualnej. Można go łączyć z  innymi zabiegami leczniczymi.

Kinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Celem oklejenia jest zmniejszenie dolegliwości bólowych mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganie pracy mięśni oraz korygowanie niewłaściwej pozycji stawu poprzez właściwą aplikacje.

Sling Therapy Kinesis

System ćwiczeń w podwieszeniu wykorzystujący zasady ćwiczeń czynnych w odciążeniu, w odciążeniu z oporem, czynnych z oporem.  Ćwiczenia wykonywane   w systemie SLING pozwalają na terapię pacjentów o różnym stopniu sprawności w  celu zwiększanie zakresu ruchu, poprawy siły i wytrzymałości mięśniowej, stymulację propriocepcji i poprawę stabilizacji mięśniowej.